П`ятниця, 24.11.2017, 02:14
Ми вітаємо Вас Гість | RSS




Запорізька філія Софіївської опорної ЗОШ І-ІІІст. 

Адреса:53140 с.Запорізьке вул. Постного 62 Софіївського району 

Дніпропетровської області

 

Каталог статей

Головна » Статті » Про школу, колектив, с.Запорізьке та багато іншого

З педагогічного досвіду Бугай Олени Олександрівни

Відкритий урок з української мови

ТЕМА. Ознайомлення з прислівником як частиною мови.

МЕТА. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, його граматичними

             ознаками;вчити розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні;

              розвивати вміння спостерігати і порівнювати,виділяти головне; виховувати

              інтерес до вивчення української мови                                                   

 І. Організація  класу.

    1.Привітання.

      - Ми вам раді,люди добрі !

        І вітаєм щиро вас!

       -І запрошуєм  ласкаво

        На урок в 4 клас!

     -А тепер доторкніться один до одного,усміхніться один одному і подаруйте чудовий       настрій.

     Нехай першими сядуть дівчатка,а потім хлопчики.

Щоб наш урок був цікавим, змістовним, скажіть, будь ласка, якими ви бажаєте на ньому бути?(уважними, старанними, активними, дисциплінованими).

- Якщо ви всі будете активними, уважними, кмітливими, допитливими, то нам вдасться виконати всі завдання уроку.

   2. Вправа « Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(цікавих вправ, нове, розвиток, ігри, гарні оцінки. Роботи в парах).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

     1.Вправа « Мозковий штурм».

- З чого складається наше мовлення?(з речень).

- З чого складаються речення? (зі слів).

- На скільки частин мови поділяються всі слова української мови?(на 10).

  Наведіть приклад вивчених частин мови.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

       Повідомлення теми і завдань уроку.

      1.Проблемна ситуація.

- Але у своїй мові ви вживаєте слова й інших частин мови.

 Знайомтесь: міліціонер. Він має силу-силенну обов’язків щодо наведення громадського порядку.

І в мові їх виконує прислівник. Він так і сипле запитаннями Як? Де? Коли? Навіщо? Куди? З якої Причини? З якою метою? З якого часу?

- Завдання нашого уроку познайомитися ближче з цими словами,навчитися розпізнавати їх,а також правильно писати.

ІУ. Робота над вивченням нового матеріалу.

     1.Спостереження за мовним матеріалом.

       (на партах лежить надрукований текст)

  - Прочитайте,будь ласка , перший текст.

                             Зайнявся ранок. З-за обрію викотилось сонце. Туман почав танути.

                             На траві і квітах заблищали краплинки роси. Защебетали  пташки.

                             Сколихнулось все,ожило.

- Прочитайте другий текст.

                              Зайнявся ранок. З-за обрію поволі викотилось сонце. Туман почав

                              швидко танути. На траві і квітах заблищали прозорі краплинки роси.

                              Голосно,весело защебетали пташки. Зашумів збуджено ліс.                                        Сколихнулось все, ожило.

-У якому з текстів краще змальовано картину природи?Чому?

- Випишіть слова ,які не повторюються в другому тексті.

      (поволі,швидко,голосно,весело,збуджено).

- На яке питання вони відповідають?Отже, ми поступово підходимо до вивчення прислівника.

    Словниковий диктант

Щодня, щогодини, восени, влітку, попереду, щотижня, спочатку.

2. Робота в парах « Дослідники».

- Запишіть тему у зошиті і розберіть слова за будовою. ПРИСЛІВНИК

- Давайте зробимо висновок про його значення.(префікс при вказує,що прислівник завжди вживається  з якимись словами,щоб краще висловити думку, тобто знаходиться при словах).

- Підтвердимо наші висновки з правилом на с.83.

3. Вправа « Пізнаю себе».

- Прислівник – це(незмінна частина мови)Як ви розумієте « незмінна частина»?

- Прислівник відповідає на питання...

-З якими словами найчастіше зв’язується?

- Якими членами речення бувають?

- Послухайте вірш Лариси Лужицької про прислівник.(читає підготовлений учень).

 За бажанням можете і ви вивчити цей вірш напамять.

4. Каліграфічна хвилинка.

     Як? Де? Коли? Куди? Навіщо?

У. Вправи на закріплення матеріалу.

   1. Робота в малих групах.

      - Розгадайте кросворд,дібравши до поданих слів антоніми. У виділеному стовпчику    прочитайте назву частини мови, до якої вони належать.

       Розгадування та перевірка виконаного завдання.

      - На яке питання відповідають наведені прислівники? ( Як?)

  2. Фізкультхвилинка.

                               Дружно разом піднялись

                               Вліво,вправо подивились

                               Потім хутко повернулись

                               Всім навколо посміхнулись.

                               Поплескали у долоні

                               І побігали, як поні.

                               «Хай лунає всюди сміх

                               Ми малята кращі всіх!»

  3.  Робота з підручником.

      Списування із завданням. Вправа 157.

       Сміється ласкаво, мандрує величаво, голубіє дивно,пливуть тихо, цвітуть весною).

       -З якою частиною мови найчастіше зв’язуються прислівники?

  4. Словникова робота.

     - Назвіть по порядку п’ять днів тижня,не вживаючи при цьому ні чисел,ні назв днів.

      УРАЧО        ІНЬООГСД    ВРАЗТА     АВТСЛЯЗАРПІ     АПОЧОЗРАВ

      УЧОРА       СЬОГОДНІ     ЗАВТРА    ПІСЛЯЗАВТРА      ПОЗАВЧОРА

      - Знайдіть ці слова  у підручнику виділені для запам’ятовування. Запишіть. Поставте    

      наголос.

5. Творчі диференційовані завдання.

    а) від поданих прикметників утворити прислівники за зразком:

       Швидкий – швидко;

       Веселий - ……..

       Довгий - ………

      Міцний - ………

      Легкий - ……. .

  б) доповнити ряд

    ( Як? ) Гарно, вміло,….., ……. .

    ( Коли?) Ввечері,взимку, …. , ……. .

    (Де?) Обабіч,ліворуч, ….. , …… .

6. Гра « БЛИСКАВКА»

- Відповідати швидко одним словом прислівником.

Лягати разом з курми – рано;

Дав, як кіт наплакав - мало;

Прийде, як рак свисне - ніколи;

Мчить, як стріла - швидко;

Знати, як свої п’ять пальців - добре;

Надворі хоч в око стріляй - темно.

УІ.  Підведення підсумку уроку.

Вправа « Валіза».

  • З кою частиною мови познайомилися на уроці?
  • Які знання ви покладете в свою валізу?(відповіді дітей)

УІІ. Домашнє завдання. Оцінювання учнів.

     Вправа « Я дякую тобі за…….»

 

Додаток до уроку.

Дуже то цікаве слово - супроводить дієслово

Це – прислівник.

Так і зветься – про кожну дію обізветься.

Достеменно все він знає

І оцінку власну має:

Той працює гарно, добре, швидко, вправно,своєчасно,

А той – погано і недобре,і повільно, і невчасно.

Задаєш йому питання:де?коли?наскільки?як?

Чому?навіщо і для чого?-

Відповість тобі він так:

Пізно,вранці,тут,ніяк,вгору,вниз і спросоння,

Туди, сюди,попідвіконню…

На все відповідь він має,

Про всі дії добре знає,

Своїх думок не міняє.

Урок: Літературне читання

Тема: Російська народна казка «Лисичка»

Мета: ознайомити дітей з російською народною казкою «Лисичка»; удоско-

налювати техніку свідомого виразного читання;учити переказувати    прочитане близько до тексту,характеризувати дійових осіб;розвивати читацькі та мовленнєві уміння;збагачувати словниковий запас учнів;виховувати любов до казок.

                                    Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Привітання.

     Продзвенів уже дзвінок,

     Починається урок.

     Повернімось до гостей

     І промовим: «Добрий день!»

  • Ви гарно привітались. Від вашого привітання в усіх покращився настрій.

Тому ми починаємо урок.

А щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно й гарно.

Отож, час не будемо  марнувати,

Починаємо працювати.

   2.  Знайомство.

     - Давайте,діти ,розкажемо нашим гостям про наш клас. Придумайте слова-прикметники на кожну букву до слова «клас».

      К – кмітливі,красиві.

      Л – ласкаві,лагідні.

      А – активні,акуратні.

      С – сміливі,серйозні,сміливі,сонячні.

 

ІІ. Мовленнєва розминка.

   1.Робота над скоромовкою.

           Лисеня та левеня

           Їли ласощі щодня.

           Кожен мав велику ложку –

           Горщик спорожнів потрошку.

    2. Робота над мовленнєвими загадками.

       а) Чим закінчується і зима ,і весна? (літерою а)

       б) З «б» - нестерпним я буваю,

            З «м» - весь одяг поїдаю.(біль – міль).

       в) Переставте літери і утворіть нові слова.

           Лови – воли, волога – голова, вінок – вікно.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Усне опитування
  • Ми закінчили розділ «Українські народні казки».
  • Відповіді на запитання рубрики «Чи уважно ти читав?» (с.42)
  1. Тестування з взаємоперевіркою.

1.Де знайшов Півник колосок?

а) на полі;        б) на подвір’ї;     в)в кишені;

2. Куди відніс Півник зерно?

а)до млина;    б)до хати;             в) до магазину;

3.Мишенята грались у :

А) піжмурки;   б) довгу лозу,       в)перстенець;

4. Як Півник вчинив з Мишенятами?

А) пригостив пирогами;   б)вигнав з дому;    в) прогнав з-за столу;

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Їх читають залюбки

І дорослі,і малі.

  •  

Ну,звичайно,це ….(казки).

  • Сьогодні ми починаємо знайомлення з казками Європи. Кожен народ самобутній і неповторний. У кожного народу свої звичаї,традиції і,звісно,казки. Сьогодні ми читатимемо російську народну казку.
  •                           Я руда,низького зросту,

                          Хитра я і довгохвоста.

                          На курей я вельми ласа –

                          В них таке смачненьке м'ясо…

                          Вовку – брату я сестриця,

                           А зовуть мене…(Лисиця)

 V. Опрацювання казки «Лисичка»

    1. Читання казки вчителем.

- Хто дійові особи у казці?

     2. Словникова робота.(с.43)

       Робота з таблицями для розширення кута зору.

      Фізкультхвилинка.

  1. Читання казки ланцюжком.
  2.  Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання
  • Куди поїхав дід?
  • Чи наловив він риби?
  • Що захотіла лисичка?
  • Чому вона удавала із себе мертву?
  • Чи вдалося їй обдурити дідуся?
  • Навіщо він забрав лисичку?
  • Куди він поклав її?
  • Що зробила лисиця з дідовою рибою?
  • Що сказала баба дідові,коли нічого не знайшла на возі?
  • Знайдіть у тексті зачин ,основну частину і кінцівку.
  • Чого навчає ця казка?

     5.Гра «Розвідники»

         - Скільки разів зустрічається у казці слово?

            Дід -7.  Баба – 6.    Лисичка – 5.

 

6.Гра «З’єднай частини речення».

Побачила його лисичка -…                        а сама втекла.

Викинула всю рибку,…                                і схотілось їй рибки попоїсти.

Підійшла баба до саней - …                        а сам пішов спереду.

Узяв лисичку і поклав на сани,…               ні коміра,ні риби.

    7.Творче переказування. Гра «Обличчям до обличчя»

       Учні повертаються обличчям одне до одного і переказують казку.

VІ.Перегляд мультфільму «Лисичка»

VІІ. Підсумок уроку.

  • Хто у казці хитрий?
  • А кого перехитрили?

VІІІ. Домашнє завдання.

        Переказувати казку від імені лисички(с.43-44)

Категорія: Про школу, колектив, с.Запорізьке та багато іншого | Додав: xatakyw (23.12.2015)
Переглядів: 49 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту
Форма входу
Пошук

Пошук
Друзі сайту
НАШ РОЗКЛАД НА САЙТІ
(КОД  ШКОЛИ 2771)
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0